kdo jsme

AAK

Když se řekne abeceda, 
tak to není žádná věda. 
Každý kluk i holčička
i ta hodně maličká, 
Honzík nebo Alenka, 
naučí se písmenka.

Potud známá dětská říkánka. Ale my už dobře víme, že když se naučíme abecedu, ještě zdaleka neumíme číst. Pokud už umíme číst, ještě to neznamená, že pochopíme vše co čteme.

Naši pracovníci

Složení a organizační struktura

Pedagogičtí pracovníci

  • ředitel - 1
  • zástupce - 2
  • třídní učitelé - 5
  • učitelé pro individuální výuku - 3
  • učitelé se zaměřením na pracovní činnosti - 2
  • asistenti pedagoga - 6

Nepedagogičtí pracovníci

  • školník – 1
  • úklidové práce – 2

Kontakty

Miroslav Marek, ředitel školy, kontaktní pracovník pro ŠPZ, 602 174 890, gpb@interdata.cz

Rozcestník

 

Stojí za zamyšlení

Spisovatel a filozof Ladislav Klíma shrnul v ironické eseji "Nejbarbarštější žaláře" podstatu školství jako vycpávání žáků co nejnicotnějšími a nejzbytečnějšími vědomostmi. Na konci školní docházky pak z ústavů - žalářů odcházejí rozemleté osobnosti, vycvičené k životu, kterému dominuje povrchnost, jednoznačnost a moc autorit. Třídní premianti excelují ve schopnosti nevybočovat, zbytečně o ničem nediskutovat a plnit úkoly.

(Autor: Ondřej Formánek)

Vzdělávání

Škola Gabriely Pelechové poskytuje služby rozsáhlému spektru žáků a široké veřejnosti, která má zájem o vzdělávání kombinací metod školy klasické s alternativními metodami s individuálním přístupem, zaměřeným na osobnost žáka s jeho nejvyšším možným rozvinutím ve všech složkách inteligence osobnosti.

Škola v kostce

Dolní Poustevna, je téměř nejsevernější místo v naší republice. Právě zde již více než čtvrt století existuje původně Soukromá pomocná škola, poté Soukromé speciální školy, nyní Základní škola a Praktická škola Gabriely Pelechové. Škola byla r. 1995 zařazena do sítě škol MŠMT. Zřizovatelem školy je spolek BABKOVA SPOLEČNOST (IČ 49888439), jehož dominantním cílem je habilitace osob ohrožených institucionalizovanou péčí.

Subscribe to kdo jsme